• Školský psychológ

• Dobrý deň milí rodičia,
        moje meno je Michaela Solárová, od októbra 2023 pôsobím na škole ako školská psychologička. Rada by som Vám trochu priblížila moju prácu a v prípade záujmu z Vašej strany aj spôsob nadviazania našej spolupráce.
        Mojou úlohou je predovšetkým starostlivosť o duševné zdravie celej našej školy. Aby ste si vedeli predstaviť, čo to konkrétne znamená, uvádzam zopár príkladov:

• prevencia pred patologickým správaním žiakov (agresivita, šikana, kyberšikana a iné)
        • rozvoj pozitívnych vlastností žiakov ako kooperácia, empatia, prosociálnosť
        • rozvoj osobnosti žiakov
        • riešenie najrôznejších problémov a tém, ktoré žiakov trápia
        • konzultácie rodičom a učiteľom
        • krátkodobé aj dlhodobé poradenstvo žiakom, rodičom a učiteľom vo vybraných témach školskej psychológie
        • intervencie v akútnych prípadoch, ktoré sa v školskom prostredí vyskytnú - napr. pri zistení šikanovania v škole, konfliktoch, narušených sociálnych vzťahoch a pod.

Milí rodičia, myslím, že veľmi ťažko by som našla človeka, ktorý pozná Vaše deti lepšie, než Vy sami. A preto ste pre mňa nenahraditeľnými spojencami pri mojej práci. Pokiaľ máte pocit, že Vám a Vašim deťom môžem byť užitočná, neváhajte ma prosím kontaktovať:

1. správou cez EduPage (v políčku "adresá" je potrebné manuálne vypísať moje meno)
        2. telefonicky (školský telefón) alebo osobne každý utorok od 07:00 do 08:30. Nájdete ma v priestoroch knižnice (1.poschodie)

V prípade záujmu o individuálnu prácu s Vašim dieťaťom je potrebné priniesť vyplnené a podpísané tlačivo  Informovaný súhlas s odbornou psychologickou starostlivosťou  a odovzdať ho mne alebo triednemu učiteľovi.
        Ďalšie podrobnosti už doriešime v rámci konzultácie - termín si dohodneme individuálne formou EduPage alebo telefonicky. Prosím, rešpektujte, že termíny konzultácii s rodičmi si dohadujem minimálne 1 týždeň vopred
        Ďakujem a teším sa na spoluprácu! :)

Mgr. Michaela Solárová
        školská psychologička