Úspechy našich žiakov

2021/2022

Školský rok 2021/2022 bol pre nás všetkých nielen mimoriadne náročný, ale aj, dovolíme si tvrdiť, mimoriadne úspešný. Našim žiakom sa darilo v súťažiach vedomostného aj umeleckého charakteru. V závere školského roka sa po viac ako dvojročnej vynútenej prestávke na radosť nás všetkých zrealizovali  aj športové súťaže.

V prezentácii dosiahnutých úspechov začneme tým najvýraznejším, 3. miestom z celoslovenského finále speváckej súťaže Slávik Slovenska. Vyspievala ho krásnymi ľudovými piesňami Sonička Horáková, žiačka 3.B triedy. Ocenenie Bronzový Slávik Slovenska 2022 si prevzala z rúk garanta súťaže, operného speváka, Doc. Petra Dvorského.  Do celoštátneho kola sa dostala po víťazstvách v okresnom a krajskom kole, do ktorých, rovnako ako do finále, ju pripravovala pani učiteľka Mgr. Dana Babocká v spolupráci s hudobným doprovodom, pánom Pavlom Svoradom.  Ďakujeme !

Skvelý úspech na celoslovenskej úrovni dosiahol aj žiak 5.A triedy Oliver Petrík, ktorý v celoslovenskej súťaži Zdravé a chutné ráno svojim originálnym receptom na zdravé a chutné raňajky získal 1. miesto! Svojim víťazstvom získal Oliver pre našu školu pomôcky do telocvične v hodnote 500 € . Poďakovanie za tvorivý prístup vo svojej práci a zapojenie žiakov do súťaže patrí aj pani učiteľke Mgr. Kristíne Terebeššyovej, ktorá vyučuje piatakov nový predmet Viem, čo zjem, v rámci ktorého sa konala táto celoslovenská súťaž. Ďakujeme!

Aj v minulom školskom roku sa kvalitná práca našich pedagógov, podpora rodičov a nadanie žiakov spojili a pretavili do úspechov v predmetových olympiádach a vedomostných súťažiach. Najväčší úspech sme získali opäť v dejepisnej olympiáde, kde ziskom 1. miesta v okresnom kole sa žiak 7.B triedy M. Kušnír prebojoval do krajského kola, v ktorom obsadil veľmi pekné 6. miesto.  Úspešnými výsledkami nás v okresnom kole potešili aj ďalší naši žiaci : L. Čuláková A. Vavrovičová, M. Ďurčo, V. Baková, R. Hupková.

Ďalší vynikajúci výsledok dosiahol žiak 7.B triedy Bruno Teplánsky, ktorý obsadil v okresnom kole technickej olympiády 2. miesto. Úspešne nás v okresnom kole tejto olympiády reprezentoval aj M. Ďurčo.

Veľmi úspešne si tiež počínalo družstvo v zložení: M. Ďurčo, J. Ďurčo a A. Kunová, ktoré svojimi vedomosťami uspelo v dekanátnom kole biblickej olympiády a získalo 2. miesto.

Po dlhšej prestávke sa zúčastnili naši žiaci tiež geografickej olympiády. V okresnom kole sa svojimi vedomosťami úspešne prezentovali žiaci 7.A triedy O. Kriško a M. Jánošík.

V prírodovednej oblasti sme dosiahli úspechy v matematickej, biologickej, chemickej olympiáde a Pytagoriáde. V matematickej olympiáde obsadila vynikajúce 3. miesto v okresnom kole L. A. Krnčanová, žiačka 5.B triedy. Úspešne nás v okresnom kole tejto olympiády reprezentoval aj jej spolužiak O. Kriško. V Pytagoriáde sa darilo najmä našim štvrtákom. Najúspešnejšou sa stala H. Guľvášová – 13. miesto, úspešne nás reprezentovali tiež A. Balko, L. Kollárová, Š. Čulák a D. Tóth.

V biologickej olympiáde nás úspešnými výsledkami potešili žiaci : O. Kriško – 4.miesto, S. Mihálka a E. Zlatníková.  Na záver prírodovednej časti doplníme ešte veľmi dobrý výsledok na úrovni okresu žiaka M. Ďurča v chemickej olympiáde – 8. miesto.

Medzinárodná online súťaž v riešení logických úloh iBobor sa každým rokom teší veľkej obľube u našich žiakov. V uplynulom školskom roku sa najviac zadarilo E. Vozárovej, R. Čulákovej, S. Eššemu, H. Kupkovej a H. Guľvášovej, ktorí sa stali víťazmi vo svojich kategóriách.

V jazykovej a literárnej oblasti sa našim žiakom darilo najmä v oblasti umeleckého prednesu a rétoriky. Veľkú radosť nám urobili žiačky S. Horáková a H. Guľvášová, ktoré v obvodnom kole Hviezdoslavovho Kubína získali krásne 2.miesto v prednese poézie a prózy. V Šalianskom Maťkovi, v prednese povesti, opäť zaujala porotu svojim výkonom S. Horáková a v okresnom kole získala cenné 3. miesto. V krajskom kole rétoriky Štúrov Zvolen preukázali šikovnosť, tvorivosť a rečnícky talent P. Kniebὔglová a L. Čuláková. Obidve žiačky získali vo svojich kategóriách zhodne 3. miesto.

Po umeleckej stránke sa našim deťom darilo aj vo výtvarnej a speváckej oblasti. V oblastnej súťaži Song si za skupinový spev anglickej piesne K. Angermayerová, L. Malušová, M. Ďurčo, L. Kušš a R. Hupková odniesli 2.miesto.

Vo výtvarnej oblasti získali naši žiaci najväčšie úspechy v súťaži Biblia očami detí. Žiak 4.A triedy D. Tóth získal za svoje výtvarné diela 1. miesto v krajskom a 2. miesto v celoslovenskom kole. Gratulujeme! Veľmi pekné umiestnenia v krajskom kole získali tiež L. Častová – 2. miesto, M. Molnárová – 3. miesto a Cenu poroty si odniesla F. Kučerová. Posledne menovaná žiačka získala tiež 2. miesto v literárno - výtvarnej súťaži Čítanie nás baví. Ďalšie cenné úspechy dosiahli naše deti v celoslovenských a krajských súťažiach Vesmír očami detí – A. S. Kolejáková, Volavkine výtvarné dni – S. Horáková, Svet fantázie – P. Dávid, A. Kaizerová a H. Števčeková, Čitateľský oriešok – žiaci obidvoch tretích tried.

Každoročne sa naši žiaci s podporou rodičov zúčastňujú vedomostných súťaží organizovaných neziskovou organizáciou Talentída. V školskom roku 2021/2022 dosiahli naši žiaci vynikajúce výsledky v celoslovenskej súťaži Všetkovedko . Najúspešnejší, B. Géci z 2.A triedy bol za svoje 1. miesto odfotený do Siene slávy Všetkovedka. Ďalším veľmi šikovným riešiteľom : J. Kerek, E. Hupková, H. Kupková, L. Kollárová, M. Ondika, S. Ešše a A. Moravčík   uniklo takéto ocenenie len o vlások .

V celoslovenskej súťaži Matematický Klokan dosiahli naši žiaci tiež veľmi pekné výsledky. Tentokrát sa darilo najviac druhákom. Najúspešnejšími sa stali K. Žillik a A. Jančovičová, ktorí obsadili 1. miesto a F. Tóth, ktorý nás potešil výborným 3. miestom a H. Guľvášová 5. miestom.

Po prvýkrát sa naši žiaci 2. – 4. ročníka zapojili aj do celoslovenského matematického korešpondenčného seminára Maksík. Viac kôl tejto súťaže počas celého školského roka umožnilo deťom nielen rozvíjať myslenie riešením zaujímavých logických úloh, ale popustiť uzdu svojej fantázii ilustrovaním riešených úloh. Najviac sa darilo žiakom B. Gécimu a A. Balkovi, ktorí vo svojich kategóriách obsadili 1. miesto. Svojimi výsledkami nás veľmi potešili tiež A. Šebo, A. Hroššová, L. Bieliková, R. Zelman a L. Záhorcová.

Športové súťaže boli spustené až v závere školského roka, no snažili sme sa zapojiť aspoň do tých, do ktorých sme sa v minulosti aktívne zapájali. Družstvo stolných tenistiek v zložení L.A. Krnčanová, D. Krnčanová a H. Ďurčová skončilo v okresnom kole na 2. mieste. Darilo sa aj našim družstvám vo vybíjanej dievčat a floorbale chlapcov, ktoré v oblastnej súťaži získali tretie a druhé miesto. Deti si svoje športové umenie a schopnosti zmerali so svojimi vrstovníkmi v malom futbale, vybíjanej, Mc Donalds cupe, v stolnom tenise. Úspešne sme sa tiež zapojili do projektu Olympijský odznak všestrannosti, kde žiaci H. Gálová, S. Klenková, A. Židik a S. Fraňo svojimi výbornými výkonmi postúpili do krajského kola, v ktorom rozhodne nezaostávali za svojimi súpermi.

V závere svojho príspevku by sme sa chceli poďakovať všetkým deťom, ktoré sa do súťaží zapojili. Rovnako ďakujeme našim pedagógom, ktorí vo svojich žiakoch talent  objavujú a svojou trpezlivou prácou rozvíjajú. Veľká vďaka patrí aj rodičom, ktorí svoje deti povzbudzujú, motivujú do ďalšieho vzdelávania. Svojim podielom tak rozširujú zbierku cenných úspechov, ktoré sú pozitívnym impulzom do ďalšej spoločnej práce.

Prajeme všetkým žiakom, ich rodičom a učiteľom veľa síl, elánu a trpezlivosti do nového školského roku. Sme presvedčení, že aj nový školský rok bude pre nás všetkých, rovnako ako tie predchádzajúce,  mimoriadne úspešný!